„Mój Prąd” podsumowanie pierwszego naboru wniosków o dotację

moj_prad_podsumowanie
Żródło: NFOŚiGW

W poniedziałek, 13 stycznia 2020 roku, rusza kolejny nabór wniosków na dopłaty do fotowoltaiki dla gospodarstw domowych. Podczas spotkania zorganizowanego przez WysokieNapiecie.pl Piotr Woźny, prezes NFOŚiGW, podsumowywał ubiegłą turę programu „Mój prąd” i mówił o tegorocznych planach funduszu.

 

– Program cieszył się gigantyczną popularnością, przerósł chyba nawet nasze najśmielsze oczekiwania wpłynęło do nas ponad 25 tysięcy wniosków. Udało nam się już wypłacić albo zatwierdzić do wypłaty dotacje o wartości 90 mln zł, w efekcie tego współfinansujemy budowę fotowoltaiki o mocy 100 megawatów – tak prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny podsumowuje miniony rok programu „Mój prąd”.

– Można powiedzieć że 8 proc. zainstalowanej w Polsce fotowoltaiki zostało dotknięte programem „Mój prąd”. Nowy nabór rozpoczynamy 13 stycznia przyszłego roku będzie on trwał do końca 2020 roku – dodał prezes Woźny.

W pierwszej turze programu funduszowi udało się rozdysponować ok. 10 proc. środków przewidzianych na dotacje do paneli słonecznych. Z analiz WysokieNapiecie.pl wynika, że pozostałe 90 proc. (blisko 900 mln zł) może zostać rozdysponowanych w ciągu najbliższych dwóch lat.

Źródło: wysokienapiecie.pl